Mačevaoci u našoj školi, 12. decembar 2015, Šabac

Naša škola uspostavila je saradnju sa još jednim sportskim klubom – Mačevalačkim klubom “Cerski junaci 1914”. Čast nam je što smo ugostili predstavnika ovog novoformiranog kluba, generalnog sekretara Jovana Jezdimirovića, kao i goste iz Beograda: državnog prvaka u sablji Marka Kljajića i mladog trenera i takmičara Miloša Milića koji su našim đacima demonstrirali tehnike i upoznali ih sa istorijom i razvojem ovog sporta u našoj zemlji. Cilj nam je da ovakvim prezentacijama doprinesemo afirmaciji sporta, da podstičemo mlade da odaberu aktivnost koja im odgovara, razvijaju sportski duh. Uz druženje, fer plej igru, uče da sarađuju, takmiče se, nauče da pobeđuju, ali i gube. Izveštaji sa svih dešavanja, analize, diskusije i debate koje organizujemo posle ovakvih susreta su, naravno, na engleskom i time dodajemo novu dimenziju učenju jezika.
Još jednom, zahvaljujemo našim gostima i radujemo se odlasku na njihov trening.